Z przyjemnością informujemy, że w dniu 22 czerwca CERT PSE został członkiem organizacji Trusted Introducer, jako 4. spośród polskich zespołów reagowania. Akredytacja oznacza, że CERT PSE został uznany za wiarygodnego partnera do współpracy z europejskimi CERTami.

Trusted Introducer to inicjatywa mająca na celu wsparcie zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa z Europy i sąsiednich krajów. Została zainicjowana w 2000 roku przez TF-CSIRT, największą europejską organizację promującą współpracę CERTów.

CERT PSE podjęło działania mające na celu dołączenie do Trusted Introducer w grudniu 2016 roku, w lutym 2017 otrzymało status “listed”, a od kwietnia 2017 starało się o tytuł “Accredited Team”. Podjęliśmy już działania w kierunku otrzymania najwyższego statusu – zespołu certyfikowanego.

Dołączenie do wąskiego grona akredytowanych zespołów jest znakiem docenienia wysiłków na rzecz zbudowania kompetentnego i wiarygodnego CERTu. Otwiera także drogę do szerszej współpracy z innymi europejskimi zespołami, a w efekcie – sprawniejsze, szybsze i efektywniejsze reagowanie na incydenty bezpieczeństwa teleinformatycznego w PSE S.A.

Źródło: https://www.trusted-introducer.org/directory/teams/cert-pse.html