W Internecie pojawiły się informacje, że wielu użytkowników otrzymuje podejrzane maile od bliżej nieokreślonej listy subskrypcyjnej. W otrzymanej wiadomości odbiorca dowiaduje się, jakoby był zapisany do płatnej usługi. Nadawca przekazuje również szczegółowe wyjaśnienie  jak się z tej kosztownej usługi wypisać. Trzeba przejść na odpowiednią stronę oraz wykonać kolejne czynności, które mają nas rzekomo usunąć z listy. Po otwarciu  strony zmienia się jej adres URL (z „wypiszsie.com.pl” na „unblock.com.pl”) i ukazuje się strona z tytułem „Ochrona antybotowa”. Widnieje na niej tylko instrukcja wysłania SMS „Dalej” na pewien numer oraz pole na rzekomo otrzymywany kod. Poniżej jest informacja o tym, że akceptujemy regulamin.

Jest to oczywiście oszustwo, gdyż za samo wysłanie SMS płacimy już pieniądze, a po kliknięciu w akceptację regulaminu niewiele więcej możemy zrobić – prawdopodobnie akceptujemy płatną „usługę”, która ściągać z nas będzie kolejne pieniądze.

Jeżeli ktoś otrzymał takiego e-mail należy go zignorować. Dla własnego bezpieczeństwa nie należy próbować się z takiej fikcyjnej listy subskrypcyjnej wypisywać.

CERT PSE zachęca do zapoznania się z pełnym artykułem na stronie :

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2017/10/wypiszsie-uwaga-na-nowe-oszustwo-rozsylane-w-mailach.aspx